5 علامت پوست خشک و نحوه برطرف کردن آن!

Top

5 علامت پوست کم آب – و چگونه آن را برطرف کنیم!
آیا احساس می کنید هر کاری می‌کنید باز هم پوستتان خشک است و خشکی پوستتان برطرف نمی‌شود؟ خشکی پوست ممکن است بر اثر مواردی مانند آلودگی هوا، رژیم غذایی ناسالم و مواد شوینده خشن ایجاد شود. ما به شما می گوییم 5 علامت خشکی پوست چیست و در مورد آن چه باید کرد و چگونه شما می توانید آن را اصلاح کنید!

1. پوست گرفته
آیا وقتی از خواب بیدار می شوید، پوست شما کسل و گرفته به نظر می رسد؟ هنگامی که پوست شما دچار کمبود آب می شود، عملکردی که باعث دور ریخت سلول های مرده پوست می‌شود، دچار اختلال می شود. این بدان معنی است که لایه ای از سلولهای مرده پوست روی پوست شما باقی مانده است که می تواند چهره ای رنگ پریده به شما بدهد.

2. روغنی به نظر می رسد اما خشک است
پوست خشک شده دارای رطوبت کافی نیست. هنگامی که پوست شما احساس می کند رطوبت خود را از دست می دهد، روغن بیشتری تولید می کند تا مسائل را به تعادل برساند، سعی می‌کند با این کار مانع ریزش و  از دست دادن آب پوست شود. این بدان معنی است که شما ممکن است لکه هایی از پوست خشک با لایه ای از روغن روی آن داشته باشید.

3. حساس
وقتی پوست شما دچار کمبود آب می شود ، سد پوست عملکرد دفاعی خود را از دست می دهد و به درستی نمی تواند با باکتری ها و آلودگی ها  مبارزه کند. این می تواند پوست شما را به همه چیز حساس تر کند – حتی محصولاتی که پوست شما از آن استفاده می کند!

4- خطوط و چین و چروک های جدید
اگر روزی به آینه نگاه کنید و ناگهان متوجه چین و چروک های جدید شوید، ممکن است نشانه پیری نباشد – در واقع ممکن است پوست شما دچار کم  آبی شده باشد! مانند یک میوه، هنگامی که پوست ما آب خود را از دست می دهد، دچار چین و چروک شده و ظاهر جوانی خود را از دست می دهد.

5- خارش یا پوسته پوسته شدن
تهویه مطبوع یا هوای واقعا گرم یا سرد رطوبت پوست شما را از بین می برد و می تواند باعث خارش یا پوسته پوسته شدن شود.

مهمترین راه حل برای رفع تشنگی پوست ، رطوبت است. با محصولات آبرسانی همراه شوید که هم به شما و هم پوست شما احساس بهتری می دهد.

1. پاک کننده ملایم
از یک پاک کننده ملایم و مرطوب کننده بدون الکل استفاده کنید. مواظب باشید بیش از حد پوست خود را نشویید زیرا شسشوی چندین باره پوست شما در آب آب داغ یا مواد شوینده خشن در طی روز باعث می شود پوست شما بیشتر خشک شود.

2. ماسک های آبرسان
هیدراتاسیون پوست خود را تقویت کرده و درخشش را با ماسک آبرسان بازیابی کنید! ماسک های آبرسان می توانند با استفاده از روغن ها، مرطوب کننده ها و روغن هایی که رطوبت را به خود می گیرند، مانع از پوسته پوسته شدن شوند و یک لایه محافظ فراهم می کند که از بیرون آمدن رطوبت جلوگیری می کند.

بررسی کنید: ماسک های صورت NovAge

3. اسید هیالورونیک
از یک محصول مرطوب کننده حاوی اسید هیالورونیک استفاده کنید. اسید هیالورونیک با جذب و حفظ رطوبت معجزاتی روی پوست شما ایجاد می کند ، که به شما کمک می کند تا دوباره احساس نرم و جوانی در پوست خود کنید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه های مورد نیاز ساخته شده است.

preloader